Сьогодні я хочу розповісти Вам про дослід, якого ми чекали з самого жовтня. Переглядаючи матеріали щодо експериментальних діяльностей з водою, знайшли казкові, неймовірні активності, які можна реалізувати тільки морозною зимою! Ми мали можливість спостерігати ефект Мпемби!
Ефект Мпемби (парадокс Мпемби) — парадокс, який свідчить, що гаряча вода при деяких умовах замерзає швидше, ніж холодна, хоча при цьому вона повинна пройти температуру холодної води в процесі замерзання. Цей парадокс є експериментальним фактом, що суперечить звичайним уявленням, згідно з якими при одних і тих же умовах більш нагрітого тіла для охолодження до деякої температури потрібно більше часу, ніж менш нагрітому тілу для охолодження до тієї ж температури. (Джерело)
Отож, ми знаходили відповід на питання: "Яка вода замерзає швидше: холодна чи гаряча?". Хочу сказати, що це було неймовірно! Учні разом з батьками (навчання було у дистанційному форматі) закип'ятили воду і в мороз виплеснули її у повітря. За свідченнями діток, це була температура: -14, -15, -16, -17, -22 градусів за Цельсієм. Погляньте, як це було!
Рекомендуємо: набирати воду у невеликій кількості для більш успішного експерименту при невеликому морозі.